Krila su redizajnirana sa povećanim rasponom za 4,9 m i površinom za 25%, što povećava ukupni kapacitet goriva za 30%. Koriste se novi tiši i ekonomičniji motori CFM56-7B. Performanse uključuju i redizajnirane vertikalne stabilizatore, a krilice su dostupne na većini modela.
Kabina je nadograđena savremenim avionikama i poboljšanjima putničkih kabina sličnim onima na Boeingu 777, uključujući više zakrivljenih površina i veće nadstrešnice od prethodne generacije. Unutrašnjost sledeće generacije 737 takođe je usvojena na modelu Boeing 757-300. Ovo se poboljšalo u odnosu na prethodnu unutrašnjost Boeing 757-200 i Boeing 737 Classic varijante.
Modeli 737 nisu opremljeni sistemima za odlaganje goriva. Prvobitni dizajn je bio premali da bi to zahtevao, a dodavanjem sistema za odlaganje goriva kasnijim, većim varijantama trebalo bi da dođe do velike težine. Umesto toga, Boeing je pokazao „ekvivalentni nivo sigurnosti“.
U zavisnosti od prirode hitne situacije, 737 avioni kruže da bi sagoreli gorivo ili izgubili višak goriva. Ako je ovo poslednje, avion se stavlja pod nadzor osoblja za održavanje oštećenja i zatim se vraća u službi letanja ukoliko nijedna greška nije pronađena.
Kao deo flote avio kompanije Tunisair, sobraća na njenim letovima sa kapacitetom od 126 mesta. 7 aviona ovog tipa pripada Tunisair floti.
Avio kompanija Scandinavian Airlines u svojoj floti poseduje 10 aviona ovog tipa.
Raspored sedišta u avionu i karakteristike pogledajte ovde.
Raspored sjedista je 2 2
Review Boeing 737-600. Odustani od odgovora